Turnike Geçiş Sistemleri

Turnike Geçiş Sistemleri

Yaya geçişleri için kontrol sistemlerinden biridir. Gezinme anahtarı sistemi, döner etiketleri ve turnike iplikçilik, döner kapılar içerir. Döner dönüşüm sistemleri, insanların bir alanın bir alanına izinsiz girmesini sınırlandırmak için kullanılır. Turnike yaya yürüyüş yollarını önlemek için mekanik ve elektronik sistemler kullanır. Mekanik parçalar röle gelirini önler Alüminyum veya paslanmaz çelik borudur. Retstil tutamağı, dönme mekanizmasına bağlıdır. Turnikelerin faydalarını şu şeklide sıralayabiliriz;

 • Özel izin verir ve çıkış düzenli olarak ve disiplinde yapılır
 • Herkes tarafından hızlı ve kullanımı kolay
 • Güvenlik sağlamada etkilidir, çünkü bunlar insanların giriş izni olmadan katkısından korunurlar
 • Yoğun bir alanla alandaki çıktı trafiğini kolaylaştırır
 • Paslanmaz çelikten yapılmıştır ve çok zariftir
 • Hızlı ve kolay bir kuruluma sahiptir

Turnike Sistemi Nasıl Kullanılır?

Turnike geçiş sistemleri döner mekaniğe ilerlemek için hareket etmek istediğinizde tutunur. Mekanik Durst bu hareketi mekanik parçalara iletir. Turnike programı, geçmek istediğini yönlendirmek için programlanmışsa, turun yürümelerinin izin verilmesi için elektrokimyasal parçalar yapar. Mekanik sensörler ve elektronik sensörler, rotasyon talimatlarını iletmek ve dönme kolunun dönüşü sırasında döner kontrol paneline geçiş yapılması için turnike mekanizmasına bağlanır. Turnike kontrol etiketi bu bilgileri kullanarak sesli ve hafif anonslar üretir.

Turnike Sistemleri Çeşitleri

Turnikenin üzerine veya yanına monte edilen parmak izi okuyucusu, kimliği tespit edilen kişinin parmak izini okuyarak cihazın turnikeyi açmasını sağlar.

Turnike Kartlı Turnike

Kartlı turnike üzerine veya yanına takılan kart okuyucudaki elektromanyetik kart cihaza okunur ve cihaz turnikeyi açar.

Yüz Tanıma Turnikesi

Turnike üzerine veya yakınına monte edilmiş bir yüz tanıma cihazı tarafından tanınan yüzler, cihazdan ve turnike açıcıdan okunur.

Madeni Para Mekanizmalı Turnike

Turnike üzerine veya yanına monte edilmiş bir jeton dedektörü veya jeton mekanizması ile uyumludur. Jeton atılarak turnikenin açılması sağlanır. Genelde tuvalet girişlerinde kullanılır.

Turnike Çeşitleri

Boyalı turnikeler, ortamda kullanımı öncelikli olmasına rağmen, dış mekân kullanımı için de uygundur.

Paslanmaz Çelik Turnike

Tamamen paslanmaz çelik 30 çelik saç rotasyon ürünleridir. Su ve toz geçirmez olan tüm ortamlarda paslanmazdır.

Boy Turnike

Genellikle geçişin tamamen kapatılmasının istendiği yerlerde kullanılır. Üç kollu ve dört kollu olarak imal edilmektedir.

Bel Tipi Turnike

Bel tipi turnike geçiş sistemleri hemen hemen tüm yaya geçitlerinde kullanılabilen bir turnike türüdür. Genellikle bir metre yükseklikte yapılır ve çift veya teklidir. Spor salonlarındaki turnikeler gibi personel takip sistemlerinde, hastanelerde, şantiyelerde döner kapı olarak kullanılırlar.

Hızlı Turnike

Hızlı turnikeler camlı turnike olacakta bilinir. Gösterişli ve hızlı görünümlü cihazlardır. Daha çok lüks alan tercih edilir. Turnike üzerine ve kanatlarına özel tasarımlı grafikler basılır. Genel olarak iki farklı gövdeden oluşur.

VIP Turnike

Engelli turnikeler giriş anından tekerlekli sandalye gibi geniş araçların geçişi için tasarlanmıştır. Tek parça gövde üzerinde koluna bağlı cam veya pleksiden oluşur. Pleksi üzerine çeşitli grafikler basılmaktadır.

Market Tipi, Yaprak Turnikeler

Market tipi turnike geçiş sistemleri bir pazarda müşteri giriş alanlarını tanımlamak ve sınırlamak için kullanılır. Genel olarak tamamen makinelerle üretilmektedir. Galvanizli levhalarda kromatik kaplamalı pürüzsüz ve zarif bir gövde olarak üretilir.

Turnike Sisteminin Kullanım Alanı Nedir?

Turnike sistemleri kullanım alanı ve amacına göre farklılık göstermektedir. Yaygın olarak kullanılan dört tip turnike sistemi vardır. Bunlar tripod turnikeler, cam turnikeler, engelli turnikeleri (vip) ve yükseklik turnikeleridir. Bu sistemler güvenlik ve erişim kontrolü amacıyla yaygın olarak kullanılan cihazlardır. Özellikle bina ve fabrika girişlerinde kişilerin kimlik bilgilerini koruyarak yetkisiz yerlere girmesini önlemek için en yaygın sistemlerden biridir. Turnike geçiş sistemleri kullanıldığı alanlar aşağıdaki gibidir;

 • Şirket çalışanlarının izlenmesi için döner kapı sistemi
 • Kamu kurum ve kuruluşları için döner kapı sistemi
 • Meydan ve binalar için döner kapı sistemi
 • Stadyum girişleri için döner kapı sistemi
 • Okullar için döner kapı sistemi
 • Yemekhane için döner kapı sistemi
 • Döner kapı sistemi
 • Ceza ve Hapishaneler Döner kapı sistemi
 • Geçer turnike sistemi
 • Detaylı takip sistemi Turnike sistemi
 • Turnike sistemi
 • Otogar turnike sistemi

Turnike fiyatları çeşidine modeline göre değişmektedir. Kalite ve uygun fiyatlı turnike sistemlerini firmamızdan alabilirsiniz.

Projeleriniz için yardıma ihtiyacınız var mı? Bize ulaşın. Tecrübeli ekibimizle yardımcı olmaya hazırız.