IP Kamera Sistemi

IP Kamera Sistemi

Hem iç mekânda hem de dış mekânlarda kullanımı uygun kamera sistemleri evleri ve iş yerlerini daha güvenli duruma getirebilmek için kullanılmaktadır. Tehditlere yönelik geliştirilen bu ürünler, size huzurlu bir alan sunmaktadır. IP kamera sistemi, üzerinde bulunan sensörlerin yardımı ile görüntü yakalamakta ve görüntüleri de dijital verilere dönüştürmektedir. Ağ üzerinden yetkilendirilen kullanıcılara görüntüler iletmektedir. İleri seviye kamera teknolojisi bu sistemlerde kayıt cihazına ya da karta gereksinim duyulmadan çalışma mekanizması gerçekleştirir.

İnternetten bağlantı sağlayabileceğiniz bu ürünlerin Wifi özelliği bulunmaktadır. Kablosuz olarak kullanma fırsatı sağlayan kamera sistemleri, kullanıcılara rahatlık sağlamak için yapılmıştır. Mobil cihaz üzerinden kameraların takibi yapılabilmektedir. Ofis, ev ve diğer ortamların güvenliğini sağlamak için kullanacağınız kamera sistemleri, telefon ve tablet gibi cihazlardan da takip edilmektedir. 7/24 evde ve iş yerinde takibi rahatlıkla yapılmaktadır. Güvenilir bir ortama oldukça uygundur. Wireless kamera sistemi, görüntüleri bulut ağı üzerinde kaydedebilme özelliğindedir. Böylelikle izlenemeyen ya da tekrar gözden geçirilmek istenilen bölümleri de izleyebilirsiniz. İstenilen gün ve saatte kayda kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Kameralar geçmiş zamanlarda bu zamana boyutsal olarak küçülerek gelmiştir. Kullanıcılar için belirli zamanlarda taşınabilir ve hafif kamera kullanımları oldukça önemlidir. Gelişen teknoloji ile mini ip kamera ürünleri ortaya çıkmıştır. Kullanıcılar mini kameraları birçok gereksinimlerini karşılayabilmek için kullanmaktadırlar. Bu ihtiyaçlardan birisi kullanıcıların güvenlik gereksinimidir. İnsanlar kendilerini, sevdiklerini ve bulundukları noktaları koruma altına almak isterler. Bundan dolayı da güvenlik konusunu fazlasıyla önemsemektedirler. Kablosuz mini kameraların güvenlik konusunda geliştirilen birçok özelliği bulunmaktadır. Kullanıcıları bu özellikler ile tehlikelerden korumaktadır. Diğer ihtiyaçta yaşanan önemli anları kayıt altına almaktır.

IP Kamera Sistemi Kurulumu

Evde ve işyeri korumalarında ideal olan IP yapıdaki kameraların başlıca özellikleri arasında Wireless sistemine sahip olmasıdır. Bulunulan ortamın güvenilir olması için kullanılacak bu ürünleri, mobil cihazlardan takip edebilirsiniz. Kamera sisteminde bir adet kullanıcı adı ve parola oluşturulduktan sonra kayıtlara ulaşım sağlanabilmektedir. Bu kullanıcının dışında kayıtlara kimse erişemez ve kayıtları silemez. IP kamera bağlantısı ile güvenlik önlemini oluşturabilirsiniz. Kablosuz ip kamera yapısı ile oldukça kolay kuruluma sahip ürünler, pratik ve ergonomik tasarımları ile ön plandadır.

Kalabalık kablo görüntüsünden kurtularak kullanabilecek ürünler, modern bir yapıdan oluşmaktadır.

Sabit IP olmadan kullanılan kamera sistemleri, güçlü sinyal sistemi ile geliştirilmiştir. Oldukça kaliteli ses ve görüntü sağlayan cihazlar, programlanabilir yapıdan oluşmaktadır. IP kameralar, anlık görüntü ve ses iletiminde bulunmaktadır. Masaüstü ya da mobil cihazlardan görüntüler takip edilebilmektedir. Bu ürünlerde, hareket algılama ve alarm yönetimi gibi özelliklerde bulunmaktadır. Mikrofonlu IP kamere ile kameralarla ortamdaki kişiler ile bağlantı sağlayabiliyorsunuz. İç mekânlarda kullanıma uygun bu özellik, çift taraflı olarak konuşma fırsatı sağlar.

IP Kamera Sistemleri Nasıl Çalışır?

Görüntülere canlı ulaşma da size destek olan kamera sistemleri, gelişmiş görüntü ve ses kalitesi sunmaktadır. Basit çalışma mekanizması bulunan ürünler, Wi-fi desteği ile kolaylıkla mobil’den takip edilmektedir. Kamera sisteminde bulunan sensörler, hırsızları ve etrafta yer alan tehlikeleri algılayabilmektedir. Görüntüler canlı olarak elde edilebilir sonrasında kayıt olarak da izlenebilmektedir. İnternet ile kamera ayarlarını istediğiniz gibi yönetebilirsiniz.

360 derece kamera açısını değiştirir ya da yakınlaştırmalar yapılabilmektedir. Kablosuz özellikleri ile kontrol sistemi rahatlıkla ayarlanabilmektedir. Kamera, telefon ve diğer cihazlardan kapatılabilir ya da açılabilmektedir. Elektrik sisteminden yararlanarak çalışan IP kamera güvenlik sistemleri, ergonomik kullanımı ile kullananlara kolaylık sağlamaktadır.

Kolay bir yönetim sistemi ile kamera ayarlarını size uygun olarak tamamlayabilirsiniz. İster eve isterseniz ofise yerleştireceğiniz ürünlerde kamera sayısı farklılık gösterir. Uygun fiyatı ile kullananlar ile buluşan kameralar, kullananlara üstün seviye hizmet sağlamaktadır. IP kamera sistemleri fiyatı, özelliği ve kullanım alanlarına göre farklılık göstermektedir.

IP Kamera Sistemlerinin Kullanım Alanları

IP kamera sistemleri ufak bir evden, mega fabrikalara kadar her nokta da kullanılacak yüksek çözünürlüğü olan görüntüleme ve güvenlik sistemidir. Teknolojiye uyumlu olmak için güvenlik sektöründe de Analog sistemlerden IP tabanlı sisteme geçilmiştir. Kişi, nesne ya da olayı tespit edebilmek amacıyla gereksinim duyulan yüksek çözünürlüğü bulunan kameralar IP sistemlerde 1,2-3-4-5-8 ve 12 megapiksele kadar ulaşmış durumdadır. IP kameralar, NVR ağ kayıt cihazı ile olayları kaydederek geçmişte yaşanmış durumları izlemeye yardım olmaktadır. İster evde 1 adet IP kamera, isterseniz fabrika da tek kayıt cihazı ile 256 adet IP kameraya kadar görüntü alınabilmektedir, ancak analog sistem de bu sayı en yüksek 64’tür.

Projeleriniz için yardıma ihtiyacınız var mı? Bize ulaşın. Tecrübeli ekibimizle yardımcı olmaya hazırız.