Elektrik Projesi

Elektrik Projesi

Elektrik Projesi Modern bir dairenin tasarımı, tüm elektrik kablolarının kesitlerini ve devre kesicilerin oranlarını, dairenin aydınlatılmasını elektrik devresini ve dairenin elektrikli ekipmanlarının elektrik prizini (soketler) gösteren tek hatlı bir hesaplama şeması içerir.

Geliştirilen elektrik projesine dayanarak, tüm ağ daire ve evlerde inşa edildi. Elektrik projesi tasarımı, gelecekte güvenlik ve kalite üzerinde önemli bir etkisi olabilecek birçok noktayı öngörmemizi sağlar.

Birçoğu, yeni bir ev inşa ederken veya yeniden inşa ederken, elektrikle ilgili çalışmaların "daha sonraya kadar" ertelenebileceğine inanıyor. Bu temelde yanlıştır, sorunun tek doğru cevabı projesine ihtiyaç olup olmadığıdır. Gerek ayrıca, inşaat veya yeniden geliştirme çalışmalarına başlamadan önce geliştirilmeli ve üzerinde anlaşmaya varılmalıdır. Güç kaynağını kontrol eden yetkililerin soruları olmaması için bu gereklidir.

Bir projesinin geliştirilmesi, yalnızca bunun nasıl doğru bir şekilde yapılacağını ve belirli bir cihazı nasıl bağlamanın daha iyi olduğunu anlayan yüksek nitelikli uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Perforatörler, beton mikserleri ve diğer inşaat elektrikli cihazlarının büyük bir güce sahip olması nedeniyle, inşaat başlangıcından önce bir projeyi geliştirmek ve koordine etmek en iyisidir. Proje onaylanmazsa ve kontrol eden kurumun temsilcileri sahaya gelirse, çalışma yöneticisi karşılanmayabilir.

Bir konut binası veya yazlık için çalışan bir zayıf akım projesi geliştirmenin gerekli olduğu durumlarda nelere dikkat edilmelidir . Örneğin, on çıkış ve beş aydınlatma noktası için gerekli olan tipik bir elektrik projesini ve ayrıca gerekli ev aletlerini düşünebilirsiniz. Dairede olacak elektrikli ev aletlerinin tam sayısını, ampulleri ve kablo demetlerinin enine kesitini hesaplamaktan ve komşularınızın hangi elektrikli cihazların bulunduğunu anlamakla biten çok sayıda ayrıntıyı dikkate almak gerekir (bir apartman olma durumunda).

Tüm bu nüansları hesaba katmazsanız ve gerekli miktarın yerine iki elektrikli cihazın iki katı kadar yüklerseniz, tüm apartman binası elektrik dalgalanmalarına sebep olacaktır. Bugün elektrik arzısının düzenleyici makamlarının daire ve evlerin onarımını ve yeniden geliştirilmesini meşrulaştırmaya çalıştığı gerçeği budur. Genellikle kablolama olmadan yeni konut kiralamak için uygulanmaktadır. Bir yandan, bu mükemmel - soketlerin nereye kurulacağına, numaralarına ve aydınlatma projesi cihazlarının yerleştirilmesine kendiniz karar verebilirsiniz. Bir elektrikçi projeyi geliştirme ihtiyacı vardır, yokluğu hem finansal hem de zaman açısından gereksiz harcamalarla tehdit eder, çünkü bir proje sipariş etmek, koordine etmek ve elektrik tesisatı yapmak çok zaman alabilir. Sonuçta, her şey dikkate alınmalıdır - hem ampul hem de soket sayısı ve hatta kablo bölümünü hesaplamak için her biri üzerindeki yaklaşık yük ve bu tür projelerin koordinasyonu çoğu zaman istediğimiz kadar hızlı gerçekleşmez.

Her nesne için kendisine tahsis edilen bir güç sınırı vardır ve kurulu olandan daha fazla güce ihtiyacınız varsa, ek güç tahsisine karar vermeniz gerekir. Bu prosedür oldukça kolay değildir, bu nedenle, konut inşa edilmesi planlanıyorsa, gelecekte yazlık için yeni bir projeyi koordine etmemek için tüm nüansları hemen dikkate almak en iyisidir.

Bir elektrik projesi geliştirilmesi, koordinasyonu ve daha fazla kurulum çalışması, sadece projeyi hızlı ve verimli bir şekilde hazırlayamayacak, aynı zamanda belirli bir tartışmalı durumda en iyi nasıl ilerleyeceğinizi de söyleyecek olan üst düzey uzmanlara güvenilmelidir. Projesinin çok düşük eğitim seviyesine sahip elektrikçiler tarafından çok sık gerçekleştirildiğini anlamak önemlidir, bu da sadece gelişiminde değil, aynı zamanda koordinasyonda da gecikmeye yol açar. Böyle bir projeye kurulum yapmak çok zor değil, hatta tehlikeli.

Çalışan bir güç kaynağı taslağı, koordinasyonu ve evdeki elektrik teknisyenleri ile ilgili tüm işleri tek bir organizasyonda sipariş etmek en iyisidir. Bu sadece tüm sürecin basitleştirilmesine yardımcı olmayacak. Projelerini geliştiren aynı kişiler tarafından onay ve yapılacak ve kurulum sırasında elektrikçiler doğrudan şirketleriyle iletişime geçebilecektir. Buna ek olarak, tüm çalışmaları tek bir kuruluşta sipariş ederek, sadece zamandan değil, aynı zamanda paradan da tasarruf edersiniz - büyük bir iş için genellikle daha maliyet çıkacaktır.

Projeleriniz için yardıma ihtiyacınız var mı? Bize ulaşın. Tecrübeli ekibimizle yardımcı olmaya hazırız.