Elektrik Proje Çizimi

Elektrik Proje Çizimi

Herhangi bir elektrik şebekesi belirli bir yük için tasarlanmıştır. Özel bir evin elektrik hattı bağlandığında iki seçenek vardır. Elektrik proje çizimi toplam yük 15 kW altında veya üzerinde ise ona göre hesaplanmaktadır. Projelerini yürütme işlemleri ve elektrik bağlantısı üzerinde gerekli değildir ve bağlantı maliyeti daha az olacaktır.

15 kW'dan daha yüksek bir güç gerekiyorsa, elektriği özel bir eve bağlamak için bir proje zorunludur ve fiyatı ve uygulama şartları bağlantı koşullarına göre belirlenecektir. Her bir kilowatt elektriğin kendi maliyeti olacaktır.

Elektriği özel bir eve bağlama projesi, buna izin veren bir şirket tarafından gerçekleştirilmelidir.Bir proje, güç kaynağı şirketi tarafından uygulama sonrasında verilen teknik şartnameler temelinde geliştirilmektedir. Başvuru sahibinin bağlantı yaparken özel şartlar gerektirmemesi durumunda, giriş noktasına elektrik sağlama çalışmaları elektrik şebekesi şirketi tarafından gerçekleştirilir.

Özel bir evin güç kaynağının tasarlanması

Fonksiyonel ve güvenilir bir güç şebekesi sadece tasarım sırasında mümkündür - giriş verileri tarafından belirlenen özel koşullar altında çalışması bu şekilde sağlanır. Güç kaynağı tasarımcısı için bu tür veriler, temel ve ek anahtarların, soketlerin, aydınlatma cihazlarının konumunun bir düzenidir. Bir projede su ısıtıcısı, çamaşır makinesi, elektrikli soba veya yerden ısıtma sistemi ev aletlerinin enerji tüketimini dikkate almak gerekir.

Tüm verilere dayanarak, sistem kapasitesi hesaplanır ve kablo bölümü, sistem maliyetinin en aza indirilmesi dikkate alınarak optimize edilir. Projedeki hesaplamalar, pik tüketim değerleri için güç rezervinin dikkate alınacağı öngörülebilir bir sistem oluşturulmasını mümkün kılmaktadır. Elektrik proje çizimi ve koordinasyonu şunları içerir:

  • Tasarım projesi ve kat planının analizi;
  • Olası yükün hesaplanması;
  • Aydınlatma ve güç devrelerinin güzergahı için bir tasarım oluşturulması, kablo kesitlerinin ve işaretlerinin belirlenmesi;
  • Koruyucu ve anahtarlama ekipmanlarının seçimi;
  • Elektrik pano tasarımı;
  • Projenin koordinasyonu.

"10 kilovolt" şirketi , özel bir evin güç kaynağı sisteminin güvenilirliğinden ödün vermeden, fiyatı rekabetçi ve haklı olacak özel bir eve elektrik bağlamak için bir proje geliştirecek . Güç kaynağı sisteminin tamamlanan projesi, tesisler ve sahibi hakkında genel bilgileri, açıklayıcı bir notu gelişimin temeli, devrelerin içeriğiyle parçalar ve yapılan hesaplamalar, topraklama döngüsünün seçimi, koruyucu sistemlerin seçimi, devrenin görüntüsü vb.

Bu, kurulum kuruluşunun çalışmasını kontrol etmek için kullanılabilecek bir kalite kılavuzu olan bir belge olacaktır. Uzmanlarımız size en iyi şekilde ve en uygun şekilde elektrik proje çizimi sunacaktır.

Projeleriniz için yardıma ihtiyacınız var mı? Bize ulaşın. Tecrübeli ekibimizle yardımcı olmaya hazırız.