Alarm ve Geçiş Kontrol Sistemleri

Alarm ve Geçiş Kontrol Sistemleri

Kartlı geçiş sistemi, kapıların kontrollü kullanımı için kullanılan bir sistemdir. Kartlı geçiş sistemleri olarak da bilinen geçiş kontrol sistemleri birçok alanda günümüz teknolojik standartlarının ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Kartlı geçiş sistemi kullanıcı bazlı bir sistem olduğundan, lokasyona veya kullanım amacına göre uygun seçenekler gerekmektedir. En basit haliyle bir kişinin kapıdan içeri girip çıkabilmesi olarak düşünülebilir. Aslında kartlı geçiş sistemleri, farklı şekil ve işlevlerle çok daha karmaşık durumların olduğu alanlarda da kullanılmaktadır.

Eğer birinin tek durak geçişi varsa, girmenin en kolay yolu budur. Ancak kişinin hangi kapılardan geçebileceği, hangi günler, o günlerin ne kadar süreden geçebileceği ve bu günlerin kaç kez geçebileceği gibi detaylı senaryolar oluşturulabilir. Bir binanın kapılarını açmak için kullanılabilecek bir kart sistemi olarak, alarm ve geçiş kontrol sistemleri bir spor salonunun kayıt ve ücret kontrolünü de yönetebilirsiniz. Örnekleri çoğaltmak istersek bu mekanların arasına bir kafe giriş kontrol sistemi yerleştirilebilir. Bir kafede yemek yiyen kişilerin yemek yemek için kafeterya kapısından veya döner kapıdan hangi günlerde, hangi aralıklarla ve kaç kez geçtiği doğrulanabilir.

Özelleştirilebilir Kartlı Geçiş Sistemleri

Standart ürünlere sahip birçok farklı harita farklı haritalara monte edilebilir, ancak özel nedenlerle, pazardaki arzusunu yeterince karşılayabilecek donanım veya yazılım olabilir.

Kartlı Geçiş Sistemlerinde Kullanılan Bazı Donanımlar

Kart okuyucular (Reader): Kartlı geçiş sistemlerinde donanım olarak kullanılan ürünlerden biridir. Kart okuyucular, bağımsız ağ kartı okuyucuları (yalnızca kapı açıcılar), Wiegand kart okuyucuları veya parmak izi okuyucunun ek bir özelliği olarak kullanılan kart okuyucuları olarak sınıflandırılabilir. Standalone kart okuyucular: Kartlı geçiş sistemleri Standalone ifadesi kelime anlamında da anlaşılacağı üzere bağımsız çalışan cihazlardır. Kartlı personel geçiş sistemi ağ bağlantısı kurulamıyor, bilgisayar yazılımı yeterli değil, sadece yetkili kartın okunması durumunda kapının açılmasını tetikleyecek.

Tek tip yetkili kapılarda kartlı geçiş sisteminde kullanılabilir. Wiegand kart okuyucu, bir kontrol paneline bağlanarak çalışan kartlı geçiş sisteminin ürünlerinden biridir. Kartlı geçiş sisteminin en vazgeçilmez donanım ürünüdür. Harici okuyucular, kapılar, kapı kontakları, butonlar, algılama panelleri gibi tüm bileşenler tüm yangınlar bu kartlara bağlanır.

Kartlı Geçiş Sistemi Yazılımı

Kartlı geçiş sistemi yazılımı, kartlı geçiş sistemlerinin yönetimini sağlayan, geçiş kontrol paneli parametrelerinin ayarlanmasını ve kontrol paneli üzerinden farklı durumlardaki işlemlerin performansını sağlayan Windows tabanlı bir yazılımdır. Şirket, kendi yazılım kadrosuyla, özellikler ve işlevler sağlayarak özelleştirebilir. sınırları zorlayın.

Bağımsız ve çevrim içi geçiş kontrol kurulumlarında olduğu gibi sürekli bilgisayara bağlı kalmaya gerek yoktur, erişim doğrudan cihazın yerel deposu üzerinden sağlanır ve günlükler tutulur. Ayrıca istenilen raporlama durumu geçiş sisteminden her an alınabilir. Günümüz koşullarında yaygın olarak kullanılan bu sistem türü, çalışan giriş fırsatlarının takibi, maaş hesaplaması gibi detaylı bilgileri bize sunarken; Aynı zamanda sistemin diğer tüm detaylarını da kontrol etmek mümkündür. Bunu firmamız güvencesi ile her geçen gün daha popüler ve popüler bir ürün kategorisi olarak tanıyabilirsiniz. Alternatif olarak, gizli tutmak istediğiniz odaların bir parçası olarak geçiş sistemini kurabilir ve sadece hedef olarak belirlediğiniz kişilerin o odalara girmesine izin verebilirsiniz. Size her yönden ekonomik bir çalışma ortamı yaratacak, her geçen gün daha fazla kitleye kullanım alanı yaratan, günümüz teknolojisi ile uyumlu çalışan bir sistem.

Bu mantık sayesinde artık birçok sistem donanımına ve detayına herhangi bir engel olmadan ulaşılabilmektedir. Temel ihtiyaçlara dayalı daha eksiksiz bilgi için de bizimle iletişime geçebilirsiniz. Firmamız olarak her gün teknolojiye duyarlı ürünler sunmaktan çekinmiyor, ölçülü ürün grupları ile sizlere sunabileceğimiz ortamı yaratıyoruz. Bu noktada istediğiniz tüm kaliteli ürünleri tek bir web sitesinde görebilir ve tanımlayabilirsiniz.

Kart Okuyucu Bilgisayar

85 veya TCP IP ile bağlanır. Sürekli açık olması gereken bilgisayarların bakımı yapıldığında, yazılımlar yeniden yüklendi ve kartlar tanıtıldı. Böylece hangi etiketlerin nereye ve hangi saatler arasında gireceğine izin vererek; Bir kullanıcı giriş ve çıkış yaptığında, not sistemde okuduğu kart tarafından okunduğu gibi dahili belleğe yazılır ve her zaman sizin tarafınızdan görülebilir.

Firmamız kart okuyucu ve kartlı geçiş sistemi yazılımları üreticisi olduğu için özel gereksinimleri kolaylıkla karşılayabilir ve çözümler üretebiliriz. Firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Projeleriniz için yardıma ihtiyacınız var mı? Bize ulaşın. Tecrübeli ekibimizle yardımcı olmaya hazırız.